22.7.04

Vrací se internetová ekonomika?

Tohle je blog neblog, aktualit si moc nevšímá a nekomentuje je. Tohle mě ale zvedlo ze židle: Ryanair chce do deseti let nabízet všechny své letenky zdarma. "Proč bychom jednou neměli nabízet všechna místa zdarma? Naše peníze pak budeme získávat od hotelů, kterým přivedeme hosty, od půjčoven automobilů, letištních obchodů a letišť, jež jsou ráda, když k nim létáme," řekl CEO aerolinií Ryanair pan Michael O'Leary v rozhovoru pro Die Welt.
Proč? No, možná proto, že přesně na tenhle způsob uvažování před čtyřmi lety dojel celý jeden obor.
KLÍČOVÁ SLOVA: levné aerolinie; dot com; internetová bublina; recese.

2 Comments:

Anonymous Anonymní said...

:-) hotely taky budou zadarmo, protože budou dostávat prachy od muzea, které bude zadarmo, protože dostane prachy od knihkupectví, kde prodávají katalog, a ten bude zadarmo, protože vedle si sednete na kávu a zákusek, který bude zadarmo, protože pak budete stejně muset na záchod. A když pak pasažér zjistí, že za pisoir vycáluje pět set ojro, rozhodne se, že raději začne ochcávat stromy v parku.

Před pár lety jsem četl, že neomezená rychlost na německých dálnicích je příčinou vysoké ceny chleba. Čím rychleji jedete, tím víc na čelní masku nachytáte much, špačci pak nemají co požírat a vyzobávají úrodu z polí, a tím roste cena mouky. :-)

23/7/04 09:49  
Blogger Patrick said...

No, on je O´Leary normálně docela realista, takže jsem nakloněn věřit tomu, že jeho prohlášení mělo spíše za úkol sondovat terén. Stejně tak ho před lety sondoval, když říkal, že by mu letiště měla platit za čest, že na nich budou jeho letadla přistávat. A ona začla...

Takže se asi rozhlíží, kdo další by něco zaplatil...

23/7/04 15:44  

Okomentovat

<< Home