11.9.04

Nekrmte prosím novináře

Článek Zuzany Bouškové v páteční příloze Lidovek o fenoménu tzv. Holubovy letky je pravdivý, to mohu jako praktikující novinář potvrdit. Zároveň je ale krutý. Mně bylo těch podivných lidí, kteří zcela a nevratně rezignovali na vlastní důstojnost, vždycky spíš líto. Pokud se pořadatelé chtějí Holubovy letky opravdu zbavit, měli by si uvědomit, že tisková konference není společenská, ale ryze pracovní záležitost. Kafe a minerálka jako občerstvení bohatě stačí, ostatně nemusí být ani to. Hlavně když bude celá věc probíhat rychle a účelně, nebudou tam hodinové monology a prezentace; smyslem tiskovky jsou odpovědi na otázky, ne sdělování toho, co si lze někde přečíst. A už vůbec ne vydatný raut. Jestli mermomocí potřebujete utrácet, dejte ty prachy radši na nějaký dobročinný účel. Nekrmte Holuby ani novináře. Těm dobrým to vadit nebude, ti špatní jsou stejně od Holubovy letky k nerozeznání.
KLÍČOVÁ SLOVA: pí ár.

3 Comments:

Anonymous Anonymní said...

Moje řeč, na pozvánky, kde je napsáno, že pro novináře je připraveno pohoštění a drobná pozornost jako překvapení, odpovídám, že si lahev s vodou klidně přinesu vlastní. Z balíčku pro novináře obvykle vytáhnu jenom tiskovou zprávu, tužku a papír a zbytek ať vezmou píjáragenti třeba domů dětem na hraní. Hodinky od Telecomu opravdu nepotřebuju. :-)

11/9/04 15:52  
Anonymous Anonymní said...

Nevšiml jsem si, že by si někdo na tiskovkách bral jenom tiskovou zprávu. Spíš mi to připadá, že lžete.

Navíc, kdy naposledy Telecom rozdával hodinky? Nějaký rok už to bude...

13/9/04 09:37  
Blogger zwíře said...

Nevím jak Telecom, ale tiskovek s občerstvením a dárky znám dost. Většinou jsou na nich nudné prezentace, které se dají shrnout do dvou vět (Firma stále existuje. Zrovna máme/nemáme něco nového.).

14/9/04 11:32  

Okomentovat

<< Home