6.11.04

Tungsten T5

Nový Tungsten T5 od PalmOne nemá některé užitečné rysy předchozích tří modelů. Neumí vibrační zvonění, nemá vestavěný hlasový záznamník a především jej nelze sešoupnutím částečně zavřít, aby přístroj zabral méně místa v kapse. Vysvětlení výrobce k poslední z uvedených změn mě trochu vyvedlo z míry: prý je to hlavně proto, že u modelů T, T2 a T3 připadal zákazníkům displej u modelů vystavených v obchodě přiliš malý - počítač nevypadal ve srovnání s konkurencí atraktivně. Nejhorší na tom je, že to je docela určitě pravda, navíc podepřená nákladným marketingovým průzkumem. Literatura pro náročného čtenáře, kterému nestači Viewegh, film pro ty, kdo nenacházejí vrcholný požitek v běžné hollywoodské produkci - to je pořád ještě ekonomicky přijatelné, i když na hraně. PDA či jiná spotřební elektronika pro minoritního náročného uživatele, to je dnes spíš omyl výrobce (iPod je výjimka potvrzující pravidlo, ale to byly výrobky Palmu po jistou dobu taky) a zítra to bude kusová výroba pro zákazníka - milionáře. Nebo se pletu? Co si o tom asi myslí obyvatelé Geeklandie? - T5 určitě chtít nebudu. Zůstanu u svého téčka a až se mi rozpadne, pořídím si někde v bazaru tou dobou už jistě velmi levný T3.
Recenze na Tungsten T5: Palmare, CNet, engadget (tam jsou i další odkazy).
KLÍČOVÁ SLOVA: make money not satisfaction.

1 Comments:

Anonymous Anonymní said...

No, ona velikost T5 oproti T1-3 neni az tak vyrazne vetsi. Spolu s odbouranim potencialne poruchovych mechanickych "zaklapovacich" dilu mi zrovna tohle prijde jako docela fajn zmena - konecne se Palm svyma PDA dostava pomalu zpatky k velikosti modelu PalmV. Ze je T5 spise pokracovatlem T|E je vec jina....

-Honza Stanicek

6/11/04 19:35  

Okomentovat

<< Home